Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šumperk Winter Cup Open 2009

2.ročník

 
Neděle 29.3.2008

MK Sokol Dlouhomilov – FC Paneláky Česká Ves = 1 : 3 (Fiala, Jasenský, Kudelka)

Sestava pro dvojzápas  tohoto víkendu: Sedláček - Ulík, Smékal, Juríček, Pěček - Kudelka, Fiala, Petřek, Jasenský (na střídání byli připraveni Kučera a Pstronk). Již ve 3.minutě otevírá skóre Fiala po narážečkách s nikým jiným než Kudelkou. ObrazekO minutu později nebezpečně střílí bodlem Juríček. Na druhé straně jej napodobil hráč MK. Už v 5.minutě vedeme 0:2, kdy Pěček krásně uvolnil Jasenského a ten se nemýlil a dal tak klid do našich řad. Poté jsme zatlačili soupeře před branku. Nejdříve ohrožuje branku střelou Kudelka, z následného rohu trefuje Ulík tyč a ještě Petřek se pokouší o gól, bohužel vedle. Běží 9.minuta, když Petřek těsně míjí branku. V 10.minutě ovšem přichází střela na Sedláčka, ten vyráží míč nad sebe a nikým nehlídaný hráč snižuje do prázdné branky na 1:2. Po dvou minutách přichází opět nebezpčná střela, tentokrát jí Sedláček vytěsňuje na roh. Smolnou desetivteřinovku prožil ve 14.minutě Petřek, kdy ho ke skórování vyzývá Pěček, poté ihned Juríček. V obou případech trefuje Petřek gólmana. V závěru poločasu nahrává Kudelka Ulíkovi, ten tvrdě pálí. Vyražený balón po jedovaté střele uklízí do branky Kudelka - 1:3. V 16.minutě střílí po zemi Juríček, to je na dlouhou dobu od obou mužstev vše a hra se odehrává ve středu hřiště.Obrazek Až ve 23.minutě prochází jednoduše Juríček až ke gólmanovi a nebezpečně střílí, ale pouze do brankáře. Nepovedené chvilky si vybírá i jindy neomylný Fiala. Nejdříve ve 24.minutě dostává dlouhý pas od Sedláčka. Bohužel vyloženou šanci zahazuje. O minutu později jde opět Fiala sám na soupeřovu branku, ale trefuje jen brankáře. Z následného rohu nebezpečně z úhlu pálí Kudelka, který ovšem mohl volit přihrávku na nikým nekrytého Ulíka. 27.minuta - Fiala jde znovu sám, ale netrefuje branku. 28.minuta - nyní jdou dokonce sami Fiala s Ulíkem. Fiala ovšem přihrál tak mizerně, že se Ulík ani míče nedotkl. Zápas ovšem zaslouženě vyhráváme.

Kopálisti – FC Paneláky Česká Ves = 2 : 2 (Pěček, Kudelka)

Zápas začínáme aktivně a už ve 2.minutě napřahuje Pěček z půlky hřiště a velmi nebezpečně ohrozil soupeřovu branku. O pár vteřin později střílí Pěček bodlem, ale trefuje hostujícího gólmana. Už ve 4.minutě se začínají zviditelňovat rozhodčí, jeden z nich uděluje Ulíkovi žlutou kartu za obyčejný faul, kterých bylo v zápase nespočet. Bohužel v 6.minutě dostáváme gól střelou kolem našeho obránce. Jednalo se velice laciný gól - 0:1. Když běží 7.minuta, chybuje na polovině Pěček. Sedláček výtečně vyráží na roh. V 10.minutě předvádíme krásnou kombinaci po rohovém kopu, na jejímž konci byl nemýlící se Pěček - 1:1.Obrazek V téže minutě vysílá tvrdou a nebezpečnou střelu Smékal. Mužstvo Kopálistů vytváří závar před naši brankou, Ulík odkopává do zámezí. Druhý poločas si vytváříme vyloženou šanci, ale v rozhodující chvíli Jasenský netrefuje branku. O minutu později jdou dva protihráči sami na Sedláčka, ale 100%-tní šancí zahazují střelou vedle branky. Od 20.minuty začíná soupeř hrát agresivně, což oba rozhodčí evidentně přehlížejí. V rychlém protiútoku jsme udeřili, kdy Fiala přihrává Kudelkovi a ten posílá Paneláky do vedení - 1:2. Kopálisti začínají filmovat, padají ochotně na zem, což rozhodčí vítají a soupeře tak tlačí k naší brance. Ze závaru před naši brankou, kde se aktivně zapojuje i soupeřův gólman, bohužel dostáváme smolný gól. Míč se sotva přešoural přes brankovou čáru. Zápas negativně ovlivnili rozhodčí, kdy nezapískali evidentně hrubý skluz ze zadu na Juríčka, který musel odkulhat za postraní čáru. Vyrovnaný duel zkončil spravedlivou dělbou bodů.

Neděle 5.4.2008

Predátors Dolní Studénky – FC Paneláky Česká Ves = 4 : 5 (Fiala 2, Smékal 2, Kudelka)

Standartně na poslední chvíli odpadají hráči, kteří se měli poprat v dnešních zápasech o postup ze skupiny. Nad jejich důvody zůstavává rozum stát. Sestava: Sedláček - Ulík, Smékal, Pstronk, Pěček - Kudelka, Fiala, Petřek, Jasenský. Z počátku vyrovnaný zápas rozjíždí přestřelku hostující tým 1:0. Vyrovnání přišlo záhy a to v podobě krásného gólu na vzdálenější tyč. O branku se postaral z přímého kopu Kudelka. Predátoři nás začínají dostávat pod tlak, z něhož vytěžují opět vedoucí gól - 2:1. V závěru poločasu, šťastnou brankou skóruje sváteční střelec Smékal. Na branku vysílá svou oblíbenou "šajtli" a po teči jedno z obránců vyrovnáváme na 2:2. V druhém poločase jdou na branku Smékal, Fiala, Kudelka. Smékal po překonání poloviny hřiště, pro nás nepochopitelně napřahuje ke střele. Jeho zbrklé rozhodnutí končí u pravé tyčky. Na tvrdé bodlo hostující brankář nestihl zareagovat - 2:3. Z vedení se ovšem neradujeme dlouho. Studénky nakopávají obloučkem míč na Sedláčka. Ten pouze kontroluje míč letící pod břevno - 3:3. Do opětovného vedení nás dostává Fiala po spolupráci s Petřekem - 3:4. Ovšem přichází zase vyrovnání 4:4. Studénky jsou v tlaku a v závěru nás po ose Pěček, Jasenský vysvobozuje Fiala - 5:4. Velice šťastné vítězství kdy Studénky téměř po celý zápas byly lepším týmem. Klobouk dolů před naši produktivitou.

Žaves Šumperk – FC Paneláky Česká Ves = 1 : 3 (Kudelka 2, Jasenský)

Druhý zápas kde bylo naším cílem vitězství, začlo vyrovnaně s naši mírnou převahou. Tu jsme korunovali šťastnou brankou Jasenského, kterému výrazně vypomohl domácí obránce - 0:1. 2.poločas začínají aktivněji Žaves Šumperk, ale po jednom z bejků udeřila dvojice Jasenský, Kudelka. Poslední jmenovaný uklidnil tým a druhé vítězství bylo na dosah - 0:2. To ale šumperský tým začíná přidávat na obrátkách. Velké problémy nám dělá Klemsa, díky němuž přichází snížení z hranice vápana na 1:2. Definitivní uklidnění přicházi při dlouhém pasu Smékala na Kudelku, ten pod padajícím gólmanem zvyšuje na konečných 1:3. Rozhodčí po celý den ukazovali, že vědí co je spravedlivé rozhodování a jen škoda, že se nebyli dívat ty "loutky" z minulého týdne.

KK Klub Klášterec – FC Paneláky Česká Ves = 3 : 0 

Proti Klášterci nastupujeme s minimem sil, ale i přesto si vypracováváme dostatek šancí, abychom zápas neprohráli. Už za stavu 1:0 se dostává do 100%-tní šance Kudelka, který si dokonce položil brankáře, ale branku těsně míjí. Do poločasu dostáváme ještě gól na 2:0. Druhou část zápasu odehráváme jen z povinnosti. Zápas se hraje a dohrává v přátelském duchu. V polovině druhého poločasu kapitulujeme po třetí. V závěru se nešťastně zranil Pstronk, který po návštěvě nemocnice zjišťuje přetrhané vazy v prstech na noze. Po 5.kole jsou jen o skóre na 2.místě FC Paneláky. Dramatické dva zápasy je čekají příští víkend. Skupina je nesmírně vyrovnaná, když mezi 1.týmem a 6.týmem je rozdíl pouhých tří bodů. Můžeme zkončit na místě prvním, taky ale taky na 6.místě.

Popeláci Šumper – FC Paneláky Česká Ves = 7 : 0 

Do Šumperka kde máme bojovat o postup do semifinále nejedou hráči, kteří využívají nepochopitelných výmluv. Sestava, která nastoupila k důležitým duelům = Sedláček - Ulík, Smékal, Pěček, Kubaník - Fiala, Kudelka, Jasenský, Petřek.

Obrazek

Už ve 2.minutě naráží Kudelka Fialovi, ale tomu skáče pod nohy gólman a maří tak první tutovku zápasu. Ve 4.minutě zahrávají šumperští přímý kop, který odvracíme výkopem na půlku. Ovšem za míčem se vydává i celá čtveřice na hřišti a nechávají za sebou jehnoho z útočníků. Ten okamžitě dostává přihrávku a pohodlně otevírá skóre - 1:0. Hra je vyrovnaná a odehrává se na polovině hřiště až do 9.minuty. Tehdy napřahuje Kudelka a míjí levou šibenici soupeřovi branky. Z okamžitého protiútoku udeřili Popeláci - 2:0. V 11.minutě hostující gólman vyráží a Fiala ihned z voleje ohrožuje svatyni, ale bez úspěchu. Obrazek"Nedáš dostaneš" se potvrzuje ve 12.minutě kdy téměř z poloviny hřiště zvyšuje soupeř střelou bodlem na 3:0. O minutu později dostáváme gól do prázdné branky. Při této akci soupeř doslova rozebral celé naše mužstvo. Poté rozhodčí píská konec prvního poločasu i přesto, že zbývají ještě dvě minuty. Po zjištění, že čas hlídá i jeden z fanoušků, už se nemýlí ani o vteřinu. V 16. a 18. minutě dostáváme góly na 6:0 a já ztrácím chuť psát, protože je poločas zhluk zmatků a špatných přihrávek........v závěru kapitulujeme naposled, kdy Sedláček vyráží střelu před sebe a na 7:0 uklízí protihráč do prázdné branky. Debakl znamenal jedno!!! Postup už nemáme ve svých rukách - teda nohách.

 

Bohutín Stars – FC Paneláky Česká Ves = 3 : 2 (Ulík, Kudelka)

Zápas kde pouze vítězství znamená teoretickou možnost postupu, otevírá skóre Ulík pod padajícím gólmanem - 0:1. ObrazekGólovou akci, ale vymyslel krásným lobem už Fiala. Ve 3.minutě ukazuje sílu i Bohutín, když po pěkné kombinaci nastřelují tyč. V zápětí Pěček vysílá Fialu, ale ten bohužel nestihá míč na hrací ploše. Už v 5.minutě spolu opět spolupracuje dvojice Fiala - Kudelka, poslední jmenovaný vsítil branku do prázdné branky - 0:2. Bohužel z vedení se neradujeme dlouho a ještě v téže minutě se mění stav na 1:2. V 9.minutě netrefuje Fiala ideálně míč a tudíž ani branku. V 10.minutě můžeme zvýšit vedení, když Kubaník jde sám na soupeřova gólmana. Za zády mu běží i Kudelka, ale ten bohužel zastavuje a akce tak končí nezdarem. V 17.minutě může jít Fiala sám, ale gólman byl rychlejší a šanci zmařil už v jejím zárodku. Poté nahazuje Sedláček dlouhý míč na Kudelku, ten tečuje hlavičkou a soupeřův brankář se štěstím hlavou vyráží na roh. Hra začíná být nervózní. Ve 22.minutě asi hráči Kubaníkovi proběhl v hlavě "restart". V době kdy nemáme kam spěchat se jako poslední hráč vzadu pouští nesmyslně do útočení a nechává volného hráče, který školáckou hrubku trestá - 2:2. Za tohoto stavu končí i teoretická naděje na postup. Ve 24.minutě ještě zahazuje tutovku Fiala, ale v podání Paneláků už to byla bohužel jen křeč a dlouhé nahazování před soupeřovu branku. 25.minuta znamená definitivní konec turnaje - 2:3. Až po odehrání všech zápasů se ukázalo, že ani vítězství by nám v posledním utkání k postupu nepomohlo.

Pokud pomineme poslední dvojzápas, tak jsme odehráli skvělé zápasy s bojovným nasazením, neskutečně produktivním zakončováním a někdy i pořádnou porcí štěstí.

Celkovým vítězem se stali Popeláci Šumperk.

 

Skupina B
Score
Body
Pořadí
Popeláci Šumperk 
21
:
8
16
1
Predátors D. Studénky 
25
:
15
14
2
Bohutín Stars 
21
:
17
13
3
KK Club Klášterec 
16
:
12
10
4
Kopálisti
19
:
16
10
5
Paneláky Č. Ves 
15
:
21
10
6
Žaves Šumperk 
9
:
22
4
7
MK Sokol Dlouhomilov 
7
:
22
1
8

 

 

 Střelec
 Počet gólů
  Kudelka Martin
6
  Fiala Jakub
3

Jasenský Jan
Smékal Milan

2
2

Pěček Vlastimil
Ulík Josef

1
1